چهار شنبه 4 / 6 / 1398برچسب:, :: 15:25 ::  نويسنده : ahmad & saman

با درود خدمت دوستای گلمون!

با سپاس از بازدید شما دوست عزیز. لطفا" نظرات خودتون رو در مورد مطالب با ما در میان بگذارید و در صورت نیاز به دریافت جواب از مدیریت وبلاگ، حتما" ایمیل یا آدرس وبلاگ یا وبسایت خود را نیز در صفحه نظرخواهی درج نمایند.
و همچنین جهت ارتباط بیشتر با مدیریت این وبلاگ با ایمیل آدرس های زیر در تماس باشید! شنبه 10 / 4 / 1393برچسب:, :: 14:35 ::  نويسنده : ahmad & saman

دو سایت کامل و خوب در مورد آسانسور و پله برقی

اميدواريم مفيد باشه:

 

http://parslift.com

http://mah-lift.blogfa.com/1392/05پنج شنبه 14 / 12 / 1392برچسب:, :: 12:22 ::  نويسنده : ahmad & saman

سنسور PIR

امروزه در سیستم‌های اعلام سرقت به طور گسترده از سنسورهای حركتی كه در بازار با نام رادار یا چشمی از آن‌ها نام برده می‌شود کاربرد دارد. این سنسورها امروزه با تنوع وسیعی و كیفیت گوناگون در بازار یافت می‌شوند. در این مقاله با مبانی و نحوه كاركرد این دستگاه‌ها آشنا شده و توان مقایسه آن‌ها را خواهید یافت. 
هر جسمی كه دمای آن بالاتر از صفر مطلق یعنی 273 درجه زیر صفر باشد از خودش انرژی از جنس امواج نوری ساطع می‌كند. میزان این انرژی كه از جسم ساطع می‌شود وابسته است به:
·        اختلاف دمای سطح جسم با دمای محیط
·        میزان دمای خود جسم
·        میزان انعكاس نور از جسم
·        ابعاد فیزیكی جسم
·        میزان تولید انرژی داخلی (فعالیت و متابولیسم) و طول موج این نور وابسته به دمای جسم می‌باشد.
بخش زیادی از این انرژی كه از جسمی تابش می‌كند از نوع مادون قرمز می‌باشد كه مربوط به بخش نامریی طیف امواج الكترومغناطیس می‌باشد. در یك دفتر اداری معمولی سطح تمام اجسام، دیوارها، كف، چراغ‌ها و غیره نور مادون قرمز از خود انتشار می‌دهند از آنجا كه دمای سطح اجسام اطراف با دمای محیط به هم نزدیك می‌باشد هر دو تقریباً در یك طول موج انتشار دارند.
 
برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...


ادامه مطلب ...


پنج شنبه 13 / 12 / 1392برچسب:, :: 12:21 ::  نويسنده : ahmad & saman

سنسور خازنی چیست؟

سنسورهای خازنی سنسورهاي بدون تماس و بدون كنتاكت الكتريكي هستند كه در مقابل فلزات و اغلب غير فلزات عمل مي نمايند . اين سنسورها براي كنترل سطوح در مخازني كه از مواد پودري ، مايع و با دانه دانه پر شده اند مناسب مي باشند . همچنين از آنها مي توان به عنوان مولد پالس به منظور كنترل وضعيت برنامه ماشين آلات براي شمارنده ها و آشكارسازي تقريبا تمام مواد فلزي و غير فلزي استفاده كرد .

 

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


پنج شنبه 12 / 12 / 1392برچسب:, :: 12:18 ::  نويسنده : ahmad & saman

سنسور فشار چیست؟

 

 

سنسور فشار عموما فشار گاز یا مایع را اندازه می گیرد. فشار به اصطلاح نیروی لازم برای جلوگیری از پخش شدن مایع است و معمولاً به صورت نیرو بر سطح تعریف می شود. سنسور فشار معمولاً به صورت مبدل کار می‌کند و سیگنالی تابع اثر فشار تولید می کند. برای این منظور می توان سیگنال الکتریکی در نظر گرفت. سنسورهای فشار روزانه برای کنترل و مانیتورینگ هزاران کاربرد استفاده می شوند. سنسورهای فشار می توانند به طور غیر مستقیم برای اندازه گیری سایر متغیرها استفاده شوند.

 

برای مثال: دبی سیال/ گاز، سرعت، سطح مایع و ارتفاع از این متغیرها هستند. به سنسورهای فشار، مبدلهای فشار، ترنسمیتر فشار، فرستنده فشار، نشاندهنده فشار، پیزومتر و مانومتر و ... نیز گفته می شود. سنسورهای فشار از نظر تکنولوژی، طراحی، عملکرد، کاربرد و قیمت باهم متفاوت هستند. با یک تخمین محافظه کارانه می توان گفت بیش از ۵۰ تکنولوژی و حداقل ۳۰۰ شرکت در سراسر جهان سازنده سنسور فشار هستند. هم چنین طبقه ای از سنسورهای فشار وجود دارند که برای اندازه گیری حالت پویای تغییرات سریع در فشار طراحی شده اند. مثالی از کاربرد این نوع سنسور را می توان در اندازه گیری فشار احتراق سیلندر موتور و یا گاز توربین مشاهده کرد. این سنسورها به طور عمده از مواد پیزوالکتریک مانند کوارتز ساخته شده اند. بعضی از سنسورهای فشار مانند آنچه در دوربین‌های کنترل ترافیک دیده می شود، به صورت باینری (دودویی) و خاموش/ روشن کار می کنند. برای مثال وقتی فشاری به سنسور فشار اعمال می شود، سنسور یک مدار الکتریکی را قطع یا وصل می کند. این سنسورها به سوئیچ فشار معروف هستند.

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...

 ادامه مطلب ...


پنج شنبه 11 / 12 / 1392برچسب:, :: 12:17 ::  نويسنده : ahmad & saman

ترانسدیوسر چیست؟

یک مبدل است که در بخش ثانویه به کار می‌رود و وظیفه تبدیل یک کمیت به کمیت دیگر را بر عهده دارد. برای ما کار کردن با کمیت الکتریکی راحت‌تر است. یک ترانسد یوسر یک کمیت فیزیکی را به یک کمیت الکتریکی تبدیل می‌کند . معمول‌ترین این کمیت‌ها نیرو، شتاب و غیره می‌باشد.خروجی ترانسدیوسرها ممکن است ولتاژ، جریان و غیره باشد.

 

    ترانسدیوسر فشار

 

 

ترانسمیتر چیست؟

 

وسیله ای برای ارسال اطلاعات است که در واقع، یک ترانسدیوسر است که خروجی آن قابل انتقال و استفاده است.

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...

 ادامه مطلب ...


پنج شنبه 10 / 12 / 1392برچسب:, :: 12:16 ::  نويسنده : ahmad & saman

ابزار دقیق به چه معناست؟

اندازه گیری کمیتهای فیزیکی مورد نظر و وسایل و دستگاههای مورد نیاز در ارتباط با تبدیل و انتقال آنها را ابزار دقیق میگویند.

کنترل فرآیند چیست؟

کنترل متغیرهای فرآیند از جمله فشار ، دما ، سطح ، جریان و ...... در فرآیند صنعتی را کنترل فرآیند میگویند.

در صنعت پالایش وبهره برداری نفت و گازاندازه گیری و کنترل کمیتهای اصلی زیر حایز اهمیت فوق العاده میباشند:

 

1-اندازه گیری فشار و کنترل آن

Measuroment of the pressure and its control

2-اندازه گیری جریان مایعات وکنترل آنها

Measuroment of the flow and its control

3-اندازه گیری درجه حرارت(دما)وکنترل آنها

Measuroment of the temperature and its control

4-اندازه گیری ارتفاع سطح مایعات و کنترل آنها

Measuroment of the level and its control

و در صنایع دیگر ممکن است کمیتها یا متغیرهای دیگری مانند سرعت یا موقعیت در سیستم های سرومکانیسم مورد نظر باشد.

برای اندازه گیری و کنترل این کمیتها در صنعت از انرژیهای ذیل بصورت جداگانه یا با یکدیگر بشرح زیر استفاده میشود.

1-انرژی هوای فشرده (سیستم نیوماتیک ) pneumatic

2-انرژی مایعات فشرده (سیستم هیدرولیک )hydraulic

3-انرژی برق (سیستم الکترونیک )electronic

4-ترکیبی از انرژی های فوق تواما مانند سیستم نیوماتیکی و الکترونیکی با هم در کنترل استفاده میشوندپنج شنبه 9 / 12 / 1392برچسب:, :: 12:15 ::  نويسنده : ahmad & saman

اگر دارای اتومبیل باشید و یا حتی نباشید مطمئناً یک‌بار هم نام تیوبلس به گوشتان خورده است.نوعی از لاستیک‌های رادیال و پهن که با موادی خاص منافذ آن را گرفته و درون آن را پر از هوا ( باد ) می‌کنند و دیگر از تیوب به شیوه قدیمی خبری نیست . جدیداً کمپانی معتبر و پیشرو در زمینه تولید لاستیک یعنی بریجستون طرحی از لاستیک را ارایه داده که می‌توان از آن به عنوان انقلابی در صنعت لاستیک نام برد. این نوع لاستیک جدید که ایرلس ( Airless) نام دارد و بریجستون در نمایشگاه ماشین توکیوی ژاپن از آن رونمایی کرده دیگر هوا یا همان باد لاستیک را هم حذف نموده تا دیگر غم کم بادی یا پنچری لاستیک خود را نخورید!!

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


پنج شنبه 8 / 12 / 1392برچسب:, :: 12:14 ::  نويسنده : ahmad & saman

چکیده:
گر لپ تاپ داشته باشید و زیاد با آن کار کنید حتما از کار کردن با تاچ پد خسته شده اید و دست هایتان درد گرفته است؛ اگر هم برای خریدن یک موس اقدام کرده باشید حتما با مشکل حمل آن مواجه شده اید یک موس با سیم بلند حتما دست و بالتان را می بندد شاید فکر کنید موس بی سیم دیگر مشکلی ندارد اما باز هم باید جایی برای نگه داری آن هنگام جابه جایی داشته باشید

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


پنج شنبه 7 / 12 / 1392برچسب:, :: 12:13 ::  نويسنده : ahmad & saman

بشر همیشه به دنبال تکامل و آسان تر کردن کارها است، حتی در ساده ترین کارها نیز به دنبال راهی برای راحتی بیشتر است. حتما برای شما نیز اتفاق افتاده که از اینکه از جای خود برخیزید و چراغ اتاق را روشن و یا خاموش کنید کلافه شده باشید و یا برای روبه رو نشدن با این مشکل، جای خوابیدن خود را درست در کنار کلید لامپ قرار دهید.

خوشبختانه شرکت INSTEON تولید کننده تکنولوژی های اتوماسیون خانگی، راهی را پیدا کرده که شما خود را در این شرایط بد نبینید! تولید یک ال ای دی با قابلیت کنترل از راه دور.

این لامپ های 60 واتی با قیمت 30 دلار میتوانند با یک ریموت کنترل از راه دور روشن و خاموش شوند. ریموت کنترلی که همان تلفن هوشمند شما است و هم برای آی او اس و هم اندروید موجود است. این لامپ ها دارای یک آدرس شبکه واحد هستند (که روی هر لامپ حک شده) و فورا توسط شبکه INSTEON شناسایی می شوند، این به این معنا است که شما میتوانید لامپ را به راحتی تعویض کنید و نگران شناسایی لامپ ها در شبکه نباشید.

 صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 49 صفحه بعد

الکتروتکنیک و الکترونیک
سامان و احمد
درباره وبلاگ

به وبلاگ ما خوش اومدین... احمد و سامان
آخرین مطالب
نويسندگان


آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1234
بازدید دیروز : 650
بازدید هفته : 1234
بازدید ماه : 31922
بازدید کل : 626207
تعداد مطالب : 484
تعداد نظرات : 142
تعداد آنلاین : 1